Polis Haftası nedir? Ne zaman kutlanır?

Advertisement

10194045_ihlaskolejipolishaftasi2012Kuşkusuz polislik kutsal bir meslektir. Ülkemizi zararlı tüm etkilerden korunmak ve halkın güvenliğini sağlamak için sabahtan akşama çalışan polislerimiz oldukça fazla sayıda kavga, çatışma ve suçla karşı karşıya gelir. Normal bir insanın müdahale edemeyeceği durumlarda cesur polislerimiz hemen olaya müdahale ederek güvenliği sağlar. Biz gece evimizde uyurken dahi onlar herhangi bir suç ihtimaline karşı tetikte beklerler. Bu strese ve yorgunluğa rağmen bizi her zaman güler yüzle karşılayan polislerimizi hatırlamak için her yıl 10 Nisan günü Polis Haftası olarak kutlanır.

Polis Haftası’nda birçok polis bir araya gelerek törenler ve yürüyüşler düzenlerler. Düzenlenen törenlerde yüksek rütbeli polisler ve gaziler konuşma yaparak polis olmanın zorluklarından ve onurundan bahseder.

Bu haftada polisler okullara giderek Polis Haftası ile ilgili yazılar dağıtır ve öğrencileri bilgilendirir. Polis olma yolunda hevesli olan öğrenciler bu özel günde Polis Haftası ile ilgili şiirler yazarak düzenlenen törenlerde büyük bir heyecanla dile getirirler. Ayrıca öğrencilerin hazırladığı bazı yazı ve resimler de öğretmenler eşliğinde okulun panolarına Polis Haftası ilgili güzel sözler ile birlikte yan yana asılır. Öğrencilerin polisler ile iç içe olabilmesi için çeşitli organizasyonlarda bu polis haftası içinde yapılır.

Advertisement

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.